“Mindfulness kutak” u Sveučilišnoj knjižnici

05.06.2024.

Iako Sveučilišna knjižnica ne može nadomjestiti razgovor sa psihologom i stručnim osobama o problemima koji vam zadaju stres, ona vam može pomoći u opuštanju i njegovanju vašeg mentalnog zdravlja.

Sveučilišna knjižnica predstavlja novi Mindfulness kutak – kutak u kojem se možete opustiti i napuniti baterije. Nalazi se u znanstveno-istraživačkoj čitaonici i otvoren je od 9:00 do 00:00 radnim danom, subotom od 9:00 do 23:00 i nedjeljom od 9:00 do 20:00 sati.

Što sve možete raditi u Mindfulness kutku:

• Udobno se smjestite na naše fotelje i čitajte svoju knjigu u miru, ili meditirajte.
  • Poslužite se našim knjigama o wellbeingu, njezi mentalnoga zdravlja, meditiranju, sreći, prevenciji stresa, tjeskobe itd.
  • Ponesite slušalice i pomoću QR koda skenirajte poveznicu za kratke meditativne videe.
  • Ako vas “puca” kreativnost, poslužite se našim bojankama za odrasle i bojicama i opustite se.
  • Družite se s kolegama.