Studiranje uz podršku

Između ostaloga, naš je zadatak praćenje i unaprjeđivanje kvalitete studiranja studenata s invaliditetom i drugim teškoćama, ali i informiranje i senzibiliziranje akademske zajednice o izazovima studiranja studenata s invaliditetom i drugim teškoćama. U nastavku ćete moći pronaći informacije o relevantnim događanjima i edukativnim aktivnostima koje provodimo ili smo do sada proveli. 

Aktivni smo član sljedećih tijela i mreža kroz koje promoviramo svoj rad te radimo na unaprjeđenju sustava podrške studentima i izjednačavanju mogućnosti za sve studente:

  • UNIRI tim za različitost i uključivost
  • Mreža EIDD Design for All Europe
  • Mreža Cjeloživotno učenje za sve
  • Inter-alliance FORU2 SUBGROUP about Inclusion, Diversity and Equality
  • Koordinacija Pravobraniteljice za osobe s invaliditetom za podršku u visokom obrazovanju

Neka od naših edukativnih gostovanja uključuju:

  • Kamp za brucoše Studentskog zbora Sveučilišta u Rijeci
  • kolegij Stručna praksa Odsjeka za pedagogiju Filozofskog fakulteta u Rijeci
  • communis kolegij Filozofskog fakulteta u Rijeci Studenti i zajednica prof. dr. sc. Bojane Ćulum Ilić
  • kolegij Poučavanje učenika s posebnim potrebama izv. prof. dr. sc. Tamare Martinac Dorčić s Odsjeka za psihologiju Filozofskog fakulteta u Rijeci s temom o obrazovnim iskustvima studenata s invaliditetom
  • kolegij Osnove projektiranja I i II izv. prof. dr. sc. Iva Mrak s Građevinskog fakulteta u Rijeci s temama prilagodbe i pristupačnosti fizičkog prostora i univerzalnog dizajna
  • kolegij Kulturalna geografija doc. dr. sc. Sarah Czerny i doc. dr. sc. Sanje Puljar D’Alessio s Odsjeka za kulturalne studije Filozofskog fakulteta u Rijeci s temama odnosa tijela i prostora
  • kolegij Europski prostor visokoga obrazovanja: strukture i trendovi prof. dr. sc. Jasminke Ledić s Odsjeka za pedagogiju Filozofskog fakulteta u Rijeci s temama jednakopravnosti, poštivanja različitosti i inkluzivnosti
  • Gostovanje studenata MEDRI

    U utorak, 2. travnja 2024. godine, u prostorijama Građevinskog fakulteta u Rijeci ugostili smo studentice i studente Medicinskog fakulteta u Rijeci. Pričali smo o inkluzivnom obrazovanju i suradnji liječnika i liječnica u osiguravanju akademske prilagodbe kroz suradnju Ureda za studente s invaliditetom i Odjela školske i adolescentne medicine Nastavnog zavoda za javnog zdravstva Primorsko-goranske županije.…

    Pročitaj više

  • Nagrađene studentice za izjednačavanje mogućnosti

    Kao i svakog prosinca, Sveučilište u Rijeci i ove je godine na Kampusu, u srijedu, 13. prosinca 2023. obilježilo Međunarodni dan osoba s invaliditetom i Međunarodni dan ljudskih prava. Tom su prigodom nagrađene studentice Natali Žgomba i Nina Dujmić te je nakon prigodne svečanosti održana Živa knjižnica, prilika prisutnima da razgovaraju s osobama koje možda…

    Pročitaj više

  • Prijevoz za studente s invaliditetom u ak. god. 2023./24.

    Ministarstvo znanosti i obrazovanja raspisalo je Javni poziv za dodjelu novčane potpore za pokriće dijela troškova prijevoza za studente s invaliditetom za akademsku godinu 2023./2024. u iznosu od 250,00 €. Rok je 16. siječnja 2024. do 12.00 sati i prijava je jako jednostavna: Više informacija pronađite na mrežnim stranicama MZO-a ili u dokumentima u nastavku:

    Pročitaj više

  • Sudjelovanje na završnoj konferenciji projekta Kultura svima

    U ponedjeljak 4. prosinca 2023. u OKC Palach održana je završna konferencija projekta Kultura svima, riječke udruge Filmaktiv i partnera, Udruge gluhih i nagluhih PGŽ te Udruge slijepih PGŽ. Ured za studente s invaliditetom sa svojim predstavnicima je sudjelovao na ovom događaju koji je obuhvaćao predstavljanje analize i zaključaka vezanih uz istraživanje o inkluzivnim kulturnim…

    Pročitaj više

  • Održana radionica ,,Što nas veže i spaja, a što razdvaja?” u suradnji sa Studentskim centrom Rijeka

    Povodom Međunarodnog dana tolerancije 16. studenoga Studentski centar Rijeka i Sveučilišni savjetovališni centar organizirali su radionicu „Što nas veže i spaja, a što razdvaja?“, na kojoj su se propitivali koncepti tolerancije, kognitivne pristranosti. Uz praktične aktivnosti studentice i studenti su se senzibilizirali i raspravljali o važnosti poštivanja i uvažavanja različitosti, a što je zapravo i…

    Pročitaj više

  • Na GRADRI održano predavanje o prostornoj pristupačnosti

    U okviru kolegija „Javne zgrade i prostori” nositeljice izv. prof. dr. sc. Ive Mrak s Građevinskog fakulteta u Rijeci, u ponedjeljak, 30. listopada, održano je predavanje “Prostorna pristupačnost: primjeri dobre i loše prakse” u organizaciji Ureda za studente s invaliditetom Sveučilišnog savjetovališnog centra. Uz voditeljicu Ureda, Sandru Nuždić, sudjelovali su i Emil Mandarić, predsjednik Udruge…

    Pročitaj više

Je li vam sadržaj ove stranice bio koristan?

Odaberite palac gore ako vam je sadržaj ove stranice bio od pomoći, a ako mislite da bi nešto mogli poboljšati, odaberite palac dolje i ostavite svoj komentar.

Drago nam čuti da vam je ovaj sadržaj bio od pomoći.

Za više sličnog sadržaja zapratite nas na društvenim mrežama.

Žao nam je što nismo bili od pomoći!

Recite nam na koji način bi mogli poboljšati sadržaj ove stranice...

Ažurirano 02.02.2024.

Skip to content