Tko nam se može obratiti?

Naša vrata su otvorena svim studentima koje se susreću s izazovima, posebice studentima i studenticama koji zbog bolesti, oštećenja ili poremećaja imaju stalne, povremene ili privremene teškoće u realizaciji svakodnevnih akademskih aktivnosti.

To mogu biti studenti s:

• oštećenjem vida
  • oštećenjima sluha
  • oštećenjima jezično-govorno-glasovne komunikacije
  • motoričkim teškoćama
  • višestrukim oštećenjima
  • kroničnim bolestima
  • teškoćama mentalnog zdravlja
  • specifičnim teškoćama učenja (disleksija, disgrafija, diskalkulija)
  • poremećajima iz spektra autizma
  • deficitom pažnje/hiperaktivnim poremećajem
  • dvije ili više teškoća
  • privremenim teškoćama
  • ostalim zdravstvenim stanjima ili teškoćama koje mogu utjecati na tijek studiranja

Posebne kategorije studenata dodatno su definirane i sveučilišnim Pravilnikom o studijima i studiranju (čl. 19.).

Javi nam se s punim povjerenjem ako imaš potrebu za:

• informacijama vezanim uz načine ostvarivanja prava na: individualizirano prilagođen način polaganja dodatnih provjera za upis na fakultet te ispita tijekom studija, izravan upis, oslobađanje od plaćanja troškova studija, izravno mjesto u studentskom domu, naknadu dijela troškova prijevoza
  • vršnjačkom potporom (studentom-asistentom) ili mentorskom podrškom
  • informacijama o mogućnostima dobivanja stipendije na osnovu invaliditeta
  • specijaliziranim prijevozom od mjesta boravišta unutar Rijeke i bliže okolice do fakulteta i obratno
  • digitaliziranom i prilagođenom literaturom
  • prilagođenim smještajem i podrškom u studentskom smještaju
  • specijaliziranom opremom (ručnim skenerom, stolnim ili ručnim elektroničkim povećalom, brajičnom bilježnicom, malim prijenosnim računalom sa ugrađenom govornom jedinicom i čitačem ekrana…)

Važno je kontinuirano i na vrijeme dobiti informacije! Stoga se za primanje obavijesti o našim aktivnostima i događanjima te korisnim informacijama prijavi na našu mailing listu.

Ako ćeš tražiti neka svoja prava ili koristiti mogućnosti koje ti se nude na Sveučilištu u Rijeci, morat ćeš dokumentirati svoju teškoću. Dokumentacija može biti različita, ovisno o prirodi teškoće, a koja je dokumentacija relevantna i prihvatljiva saznat ćeš na inicijalnom razgovoru sa nekom od naših savjetnica, članicama našeg tima.

Ako ste dio akademskog osoblja i trebate savjet u radu s nekim od vaših studenata ili studentica, pročitajte naše informacije za djelatnike.

Je li vam sadržaj ove stranice bio koristan?

Odaberite palac gore ako vam je sadržaj ove stranice bio od pomoći, a ako mislite da bi nešto mogli poboljšati, odaberite palac dolje i ostavite svoj komentar.

Drago nam čuti da vam je ovaj sadržaj bio od pomoći.

Za više sličnog sadržaja zapratite nas na društvenim mrežama.

Žao nam je što nismo bili od pomoći!

Recite nam na koji način bi mogli poboljšati sadržaj ove stranice...

Ažurirano 13.02.2024.