Održana radionica u sklopu Kampa za brucoše RiBroo

U sklopu prvog dana Kampa za brucoše – RiBroo, 26.9.2024., u suradnji sa Studentskim zborom Sveučilišta u Rijeci, održana je radionica sa studentima i studenticama prvih godina. Na radionici su kolegice Veronika Kostrenčić i Sandra Nuždić predstavile djelatnost SSC-a, a ostatak vremena iskoristile kako bi se studente_ice opustili, međusobno upoznali i pripremili na suradnju i zabavu koja ih čeka u narednim danima.

Osim rasprava, neke aktivnosti koje smo provodile bile su „Speed friending“ koja je inačica speed dating koncepta, gdje su u što kraće vremena upoznavali ostale sudionike_ce, kao i pronalaženje rješenja u zamišljenom scenariju učionice gdje su sve grupe uvažavale mišljenja svojih članova_ica i time došle do inovativnog, ali i praktičnog rješenja.

Ovu priliku iskoristile smo i za upoznavanje studenata_ica prvih godina s projektom Uniri brine, posebice s aktivnosti Startaj osnaženo koja će se provodi na svakoj sastavnici Sveučilišta u Rijeci s ciljem pružanja stručne i vršnjačke podrške putem organiziranih aktivnosti kako bi se osigurala dobrobit i uspješna prilagodba studenata_ica tijekom prijelaznog razdoblja iz srednjoškolskog u visoko obrazovanje.

Sudionicima_cama Kampa za brucoše 2024., kao i svim studentima_cama prvih godina želimo lijep i uspješan početak studiranja! Za sva pitanja, nedoumice, tegobe akademske i osobno prirode, slobodno nas kontaktirajte!