Sudjelujte u istraživanju “Utjecaj razvijenih urbanih sredina na zdravstvene ishode osjetljivih populacija”

27.05.2024.

Katedra za socijalnu medicinu i epidemiologiju Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci i Grad Rijeka sudjeluju u istraživanju u okviru europskog Horizon projekta pod nazivom „Utjecaj razvijenih urbanih sredina na zdravstvene ishode osjetljivih populacija“ („Health Outcomes from Raised Urban Settings“ – HORUS). Cilj projekta jest analizirati i istražiti poveznice između funkcionalnih karakteristika urbanog okoliša i prevalencije (razmjera) rizičnih ponašanja koji su odgovorni za razvoj kroničnih nezaraznih bolesti. Sukladno dobivenim rezultatima, razvit će se i provesti intervencije u tri europska pilot grada – Rijeka, Rotterdam i Valencia.

Prva faza projekta uključuje prikupljanje informacija o stilovima života, životnim navikama i zdravstvenom stanju stanovnika grada Rijeke ispunjavanjem anketnog upitnika kojemu se može pristupiti pomoću poveznice https://forms.office.com/e/Ecb4b37c01. Upitnik je anoniman i namijenjen je stanovnicima grada Rijeke starijim od 18 godina.