Zablistaj pred poslodavcem: šest radionica u ljetnom semestru

16.07.2024.

Interaktivna predavanja „Zablistaj pred poslodavcem“ u ljetnom semestru za svoje kolege i kolegice s riječkog Sveučilišta održavale su studentice završnih godina psihologije. Održano je šest radionica na šest sastavnica UNIRI.

Predavanje je bilo namijenjeno svima koji su željeli saznati više o tehnikama traženja posla te kako se predstaviti u najboljem svjetlu, a pritom voditi računa o svojim radnim pravima. Sudionici_e su također saznali_e koji su osnovni elementi životopisa i motivacijskog pisma, kako izbjeći najčešće pogreške prilikom prijave na natječaj te kako se pripremiti na razgovor za posao.

Predavanja su se pokazala korisnima kako sudionicima i sudionicama, tako i samim edukatoricama, što je vidljivo iz njhovih povratnih informacija – od kojih izdvajamo jednu:

Pripremi se za tržište rada koristan je za studente završnih godina, što trenutno jesam, te sam smatrala da će mi znanje na dubljoj razini dodatno pomoći u traženju prvog „pravog“ posla.

(Stella)

Aktivnost je provedena u sklopu projekta Sveučilišta u Rijeci UNIRI brine, a temelji se na suradnji Ureda za karijere Sveučilišnog savjetovališnog centra, Udruge studenata psihologije u Rijeci – Psirius, Studentskog zbora Sveučilišta u Rijeci i pojedinih sastavnica Sveučilišta u Rijeci.