Edukacija ‘Nauči kako učiti’ u sklopu projekta UNIRI brine.

30.04.2024.

“Nauči kako učiti” je aktivnost pružanja stručne i vršnjačke podrške tijekom procesa učenja i savladavanja gradiva od strane studenata_ica starijih godina studija.

Psihologinje Psihološkog savjetovališta SSC-a održale su dvije radionice (pripremne edukacije) koje su sadržavale praktična znanja za provođenje radionica sa studentima_cama, a uvježbane su i tehnike za poticanje motivacije te smanjivanje prokrastinacije. U edukacijama je sudjelovalo ukupno 29 studenata_ica edukatora_ica.

U poticajnoj i opuštenoj atmosferi studenti_ce edukatori_ice imali_e su priliku izraziti svoja mišljenja, izazove i različita iskustva vezana uz učenje te se pokazalo da su studenti_ice Riječkog sveučilišta visoko motivirani_e pružiti podršku i prenijeti svoje iskustvo studiranja.

Aktivnost “Nauči kako učiti” nastavlja se, no od sada pod kormilom studenata_ica edukatora_ica, a uz podršku djelatnica SSC-a te koordinatora_ica na sastavnicama Sveučilišta.