Gostovanje studenata MEDRI

03.04.2024.

U utorak, 2. travnja 2024. godine, u prostorijama Građevinskog fakulteta u Rijeci ugostili smo studentice i studente Medicinskog fakulteta u Rijeci.

Pričali smo o inkluzivnom obrazovanju i suradnji liječnika i liječnica u osiguravanju akademske prilagodbe kroz suradnju Ureda za studente s invaliditetom i Odjela školske i adolescentne medicine Nastavnog zavoda za javnog zdravstva Primorsko-goranske županije.

Tijekom gostovanja, studenti_ce su se kratko upoznali s Protokolom za skrb i praćenje studenata sa zdravstvenim teškoćama. Protokol predstavlja dokument koji studentima sa zdravstvenim teškoćama olakšava navigaciju akademskim okruženjem i osigurava im jednaku priliku za učenje i napredovanje.

Tino Vodanović, suradnik Ureda za studente s invaliditetom, podijelio je s okupljenima svoje iskustvo kao učeniku u formalnom sustavu, ali i kao osobi koja je na liječenju bila unutar i van Hrvatske. Tino je naglasio važnost individualnog pristupa osobi, otvorenost i volju za preispitivanje vlastitih stereotipa i predrasuda.

Vjerujemo da je gostovanje potaknulo studente_ice na razmjenu iskustava i aktivnu diskusiju o izazovima s kojima se studenti sa zdravstvenim teškoćama susreću u akademskom okruženju. Studenti_ce su izrazili zadovoljstvo edukacijom i naglasili su da im je pružila vrijedne informacije i potaknula ih na razmišljanje.