Edukacija ‘Startaj osnaženo’ u sklopu projekta UNIRI brine.

30.04.2024.

U sklopu projekta stručne i vršnjačke podrške – UNIRI brine, djelatnice Sveučilišnog savjetovališnog centra u travnju su održale dvije pripremne edukacije za aktivnost ”Startaj osnaženo”. Ideja ove aktivnosti jest pružanje podrške studentima_icama prvih godina od strane studenata_ica starijih godina – prepoznavanje izazova, problema, kao i mogućih načina suočavanja i rješavanja, a sve s ciljem njihova osnaživanja.

Ukupno 38 studenata_ica prošlo je cjelodnevnu edukaciju kao pripremu za provođenje radionica sa studentima_icama prvih godina studija. Tijekom edukacije studenti_ce edukatori_ce sudjelovali su u radionici koju će i sami provoditi, a pored toga uvježbavali su različite vještine. Kroz razne aktivnosti edukatori_ce su imali priliku unaprijediti vještine aktivnog slušanja i vještine vođenja grupe. Osim toga, osvještavali su vlastite snage, kao i važnost uključivosti i prihvaćanja različitosti u grupnom radu.

U opuštenoj atmosferi studenti_ce edukatori_ce imali_e su priliku izraziti svoja mišljenja i različita iskustva. Pokazali_e su se otvorenima i motiviranima za pružanjem podrške – startali smo zaista snažno!