Održana radionica “Mentalno zdravlje: Senzibilizacija na različitosti”

12.01.2024.

Zahvaljujući inicijativi Međunarodne udruge studenata medicine Hrvatska – CroMSIC – podružnica Rijeka kolegice Silvija Šikić i Sandra Nuždić osmislile su i provele radionicu za studente Medicinskog fakulteta u Rijeci na temu “Mentalno zdravlje: Senzibilizacija na različitosti”. Radionica je održana 11. siječnja 2024. na Medicinskom fakultetu u Rijeci u trajanju od dva sata.

U ovoj uvodnoj radionici, a u sklopu CroMSIC božićno-novogodišnje čajanke na temu inkluzije, 10 studenata i studentica imali su priliku aktivno sudjelovati, promišljati o sebi i svom budućem zanimanju te se senzibilizirati na potencijalne različitosti koje će susretati u svojoj profesiji.

Zahvaljujemo se na interesu i aktivnosti svih sudionika_ca i pozivu kolegice Maritee Arelić, lokalne dužnosnice za ljudska prava i mir Udruge CroMSIC.