Poziv na ciklus radionica “Slika tijela”

U sklopu izbornog kolegija na završnoj godini studija psihologije ”Odabrana poglavlja iz kliničke psihologije: slika tijela, poremećaji hranjenja i pretilost”, ostvarena je suradnja između Sveučilišnog savjetovališnog centra i Odsjeka za psihologiju Filozofskog fakulteta u Rijeci.

Naime, studentice psihologije održat će ciklus radionica na temu “Slika tijela”, pod mentorstvom prof. dr. sc. Alessandre Pokrajac-Bulian i Ivane Blašković, mag. psych. Radionice će se provoditi u prostorijama Sveučilišnog savjetovališnog centra, a namijenjene su studenticama svih sastavnica Sveučilišta u Rijeci.

Cilj radionica je osvijestiti problematiku ideala mršavosti, vanjskog izgleda i nesigurnosti vezane uz sliku tijela te osigurati prostor za poticanje otvorenog razgovora o navedenim temama.

Planirana je provedba 4 radionice, a zainteresirane studentice mogu sudjelovati u jednoj ili više od sljedećih radionica:

1. “Ne uspoređuj s(v)e!” – četvrtak, 25.4.2024. (17:00 – 19:00 h)
  2. “Kako bojkotirati #fitspiration” – srijeda, 8.5.2024. (17:00 – 19:00 h)
  3. “Moje tijelo, moje riječi: radionica o razvoju pozitivnog govora prema tijelu” – srijeda, 15.5.2024. (17:00 – 19:00 h)
  4. “(Ne)prijatelji slike tijela i samopouzdanja” – četvrtak, 23.5.2024. (16:00 – 18:00 h)

Maksimalan broj članica po radionici je 10. Iskaz interesa te pronalazak detaljnijih informacija o radionicama moguć je ispunjavanjem obrasca na poveznici.