Predavanje o životopisu i motivacijskom pismu za studente i studentice medicine

U suradnji s CroMSIC Rijeka, u četvrtak 11. travnja održale smo interaktivno predavanje “Životopis i motivacijsko pismo” za dvadesetak studenata i studentica Medicinskog fakulteta u Rijeci.

Predavanje je sudionicima i sudionicama pružilo priliku da razmotre kako najbolje istaknuti svoje kvalitete u životopisu, te kako na ispravan način uključiti stručnu praksu i volontersko iskustvo. Također su imali mogućnost analize različitih primjera motivacijskog pisma.

Rezultati evaluacije pokazuju da su studenti i studentice bili iznimno zadovoljni predavanjem. Izdvajamo neke komentare:

• “Jasna prezentacija uz jasno izlaganje blisko našem jeziku i govoru, mogućnost pitanja bilo čega i sama atmosfera koja se stvorila koja je omogućila postavljanje pitanja bez straha da su ona možda glupa.”
  • “Primjeri iz stvarnog života i savjeti iz aspekta poslodavca.”
  • “Davanje bitnih savjeta i nekih novih informacija koji mogu utjecati na odabir kandidata tijekom natječaja.”