Sound Of Silence – meditacija na Impulse Festivalu

Jedanaesto izdanje Impulse Festivala otvoreno je na Kampusu u ponedjeljak, 22. travnja, posebnim programom pod nazivom Day Zero. Impulse festival je višednevno festivalsko događanje kojem je glavni cilj promocija urbane kulture, posebno njezinog glazbenog segmenta. Kampus je tim povodom postao mjestom brojnih zbivanja, od svirki, DJ setova, nagradnih igara, pa sve do predstavljanja rezultata istraživanja. Program se odvijao na nekoliko lokacija- u studentskoj menzi, Akvariju te u zgradi Filozofskog fakulteta.

SSC u programu

U bogatom glazbenom programu mogao se pronaći i trenutak tišine – aktivnost pod nazivom Sound of Silence. Naime, voditeljica Psihološkog savjetovališta Sveučilišnog savjetovališnog centra Silvija Šikić održala je vođenu meditaciju za sve zainteresirane.

Meditacija je bila inspirirana Danom planeta Zemlje te je originalno planirana u prirodi, no vrijeme je sve preselilo u prostorije Akvarija. Silvija svoj pristup temelji na usredotočenoj svjesnosti (eng. mindfulness), pri čemu su sudionici imali priliku promatrati svoja unutrašnja iskustva i usmjeriti se na svoja osjetila. Poseban naglasak Silvija je stavila na osjetilo sluha, koristeći instrument koji oponaša zvukove prirode – zajedno smo istraživali kakvo je to iskustvo slušanja i može li se čuti – tišinu.

Festival još uvijek traje, a više o programu saznajte OVDJE .