Studenti i studentice otvoreno o posebnim potrebama u formalnom obrazovanju

06.05.2024.

U petak, 3. svibnja 2024. godine, održano je predavanje na kolegiju “Poučavanje učenika s posebnim potrebama”. Predavanju je prisustvovalo ukupno 57 studenata i studentica nastavničkog smjera Filozofskog fakulteta u Rijeci, te studenti Matematike, Fizike i Informatike, kao i Akademije primijenjenih umjetnosti.

Tijekom predavanja, naša studentica Daria Ljevar, student Janko Iskra i bivši student Tino Vodanović podijelili su svoja iskustva u formalnom sustavu obrazovanja te otvoreno govorili o svojim poteškoćama.

Tijekom predavanja sudionici i sudionice su razgovarale o raznim temama vezanim uz obrazovanje učenika i učenica s posebnim potrebama. Diskutirali su o poteškoćama s kojima se ovi učenici i učenice susreću u svakodnevici, kao što su nedostatak arhitektonske pristupačnosti ili nespremnost školskog osoblja na prilagodbu. Također su analizirali dobre i loše prakse inkluzije u obrazovanju. Uz teme vezane uz sam obrazovni proces, rasprava se dotakla i utjecaja koji nastavnici i nastavnice mogu imati na životni put svojih učenika i učenica, s naglaskom na one u ranjivom položaju.

Još jednom zahvaljujemo izv. prof. dr. sc. Tamari Martinac Dorčić na pozivu da sudjelujemo u predavanju, te studentima i studenticama na aktivnom sudjelovanju u raspravi.